Languages

Календар

September 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Ukrainian for beginners

Закон про мови поки що не розглянуть?

Закон про мови навряд чи потрапить до порядку денного парламенту на цей тиждень, вважає нардеп-регіонал Вадим Колесніченко.

На погоджувальній раді ВР у понеділок представниками більшості будуть названі декілька причин цього, пише “Сегодня“.

Перша – негативний висновок про законопроект Інституту мовознавства, друга – відсутність висновку комітету Верховної Ради з культури.

Ще одну причину в Партії регіонів називають неофіційно: перед виборами не варто розбурхувати ситуацію, тому що опозиція на темі мови консолідує свій електорат.

Але не всі у ПР вважають ці причини серйозними.

“Висновок Інституту мовознавства годиться лише для того, щоб викинути у кошик. Його ніхто не уповноважував робити експертизу законопроекту, який уже пройшов експертизу Венеціанської комісії і був нею схвалений”, – заявив Колесніченко.

З комітетом ВР по культурі, який досі не розглянув проект, поданий 7 вересня, і взагалі все просто: з 11 його членів лише троє входять у більшість (регіонали Богословська й Зубанов, комуністка Дем’янчук), інші – БЮТівці й НУНСівці.

За словами нардепа з НУНС Ярослава Кендзьора, у найближчі два тижні проект таки розглянуть – але “результат буде негативний”.

“За” проголосує лише комуністка, а регіонал Зубанов може й утриматися. Богословська ж уже рік не ходить у комітет, вона написала заяву, що не може працювати в комітеті, де “усе заражене націоналізмом”, – сказав він.

Що стосується аргументу про консолідацію електорату опозиції навколо теми мови, то джерело в Партії регіонів називає його надуманим: “Цього електорату не більше 15%, і весь він у західних областях, де за нас однаково не голосують”.

Втім, навіть в опозиції визнають, що перераховані аргументи сумнівні.

“Якщо регіоналам дуже потрібно, вони лізуть у вікна й двері, щоб провести закон через парламент. І якщо зараз вони дали по гальмах, то, думаю, команду не педалювати ухвалення закону дав сам президент”, – каже Кендзьор.

Але прихильники закону в Партії регіонів ще сподіваються. “Питання ставилося на вищому рівні, але нам не сказали ні “так”, ні “ні”. Почекаємо ще трохи. Але якщо закон не приймуть у листопаді-грудні, його не приймуть ніколи”, – каже один із них.

Як відомо, законопроект про мови в Україні, запропонований представниками фракцій провладної більшості, повинен дати російській та іншим мовам усі права, належні їм за Європейською хартією (навчання, діловодство, кіно й ТБ рідною мовою).

Scridb filter

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>