|
Закон про мови поки що не розглянуть?
Закон про мови навряд чи потрапить до порядку денного парламенту на цей тиждень, вважає нардеп-регіонал Вадим Колесніченко.
На погоджувальній раді ВР у понеділок представниками більшості будуть названі декілька причин цього, пише “Сегодня“.
Перша – негативний висновок про законопроект Інституту мовознавства, друга – відсутність висновку комітету Верховної Ради з культури.
Ще одну причину в Партії регіонів називають неофіційно: перед виборами не варто розбурхувати ситуацію, тому що опозиція на темі мови консолідує свій електорат.
Але не всі у ПР вважають ці причини серйозними.
“Висновок Інституту мовознавства годиться лише для того, щоб викинути у кошик. Його ніхто не уповноважував робити експертизу законопроекту, який уже пройшов експертизу Венеціанської комісії і був нею схвалений”, – заявив Колесніченко.
З комітетом ВР по культурі, який досі не розглянув проект, поданий 7 вересня, і взагалі все просто: з 11 його членів лише троє входять у більшість (регіонали Богословська й Зубанов, комуністка Дем’янчук), інші – БЮТівці й НУНСівці.
За словами нардепа з НУНС Ярослава Кендзьора, у найближчі два тижні проект таки розглянуть – але “результат буде негативний”.
“За” проголосує лише комуністка, а регіонал Зубанов може й утриматися. Богословська ж уже рік не ходить у комітет, вона написала заяву, що не може працювати в комітеті, де “усе заражене націоналізмом”, – сказав він.
Що стосується аргументу про консолідацію електорату опозиції навколо теми мови, то джерело в Партії регіонів називає його надуманим: “Цього електорату не більше 15%, і весь він у західних областях, де за нас однаково не голосують”.
Втім, навіть в опозиції визнають, що перераховані аргументи сумнівні.
“Якщо регіоналам дуже потрібно, вони лізуть у вікна й двері, щоб провести закон через парламент. І якщо зараз вони дали по гальмах, то, думаю, команду не педалювати ухвалення закону дав сам президент”, – каже Кендзьор.
Але прихильники закону в Партії регіонів ще сподіваються. “Питання ставилося на вищому рівні, але нам не сказали ні “так”, ні “ні”. Почекаємо ще трохи. Але якщо закон не приймуть у листопаді-грудні, його не приймуть ніколи”, – каже один із них.
Як відомо, законопроект про мови в Україні, запропонований представниками фракцій провладної більшості, повинен дати російській та іншим мовам усі права, належні їм за Європейською хартією (навчання, діловодство, кіно й ТБ рідною мовою).
Scridb filter
|
Сайт функціонує за фінансового сприяння Програми підтримки національно-культурних товариств, етнічних громад Чернівецької області та української діаспори.
|
Leave a Reply