Автори Лідія Антошкіна, Олександр Гадинко, Гелена Красовська, Петро Сигеда, Олексій Сухомлинов
У монографії досліджено механізми буковинського культурного пограниччя, що розглядаються через призму сучасних історичних та суспільно-політичних подій, які обумовлюють появу нових багатонаціональних територій як невід’ємної ознаки глобалізованого світу.
Проблема злагоди, консенсусу, примирення, конструктивного діалогу, єднання всіх політичних партій, всіх гілок влади і всіх суспільних сил в тій чи тій державі (а це особливо стосується сучасної України) була завжди і зараз є актуальною. І Буковина являє нам сáме такий яскравий взірець і такий приклад. Отже, тема монографії, де порушено саме цю гостру проблему, є нагальною та злободенною.
До того ж питання історії, віросповідань, культури (зокрема культової архітектури), мови в цьому унікальному куточку Європи для сучасної науки й суспільно-політичної практики є цікавим і важливим. Як ми ставимося до своєї матеріальної й духовної спадщини? Зберігаємо й плекаємо, примножуємо чи занедбуємо її? Монографія ставить і такі болючі запитання і дає на них чітку, однозначну відповідь.
Knuha duże cikawa:)