Languages

Календар

April 2019
M T W T F S S
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Ukrainian for beginners

Гуцульське весілля та старовинний одяг. У Чернівцях відбувся фестиваль гуцульської культури

У фестивалі взяли участь кілька сотень людей. Презентуємо найрізноманітніші жанри: від танців та співів до гуцульських обрядів, – розповів організатор Іван Шкіндюк. – Зокрема, демонструємо особливості гуцульського весілля. А також наші майстри проведуть майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, кептарів, ікон, приготування баношу та кулеші, різьбярства та писанкарства. Показали і особливий обряд – одягання нареченої до церковного шлюбу, триває понад 2 години. Молоду довго чепурять, найголовніша прикраса, яка засвідчує заможний статус – намисто із старовинними монетами. Таке і сьогодні свідчить про небідну родину. Читайте також: Що таке ліжник та як його виготовити: майстер-клас у Чернівцях. Василина Зеленчук, село Криворівня, Верховинський район: Монети до цієї прикраси, яка називається згарда, їх дуже важко носити. Іноді кладуть австрійські талери, а це польські дукати А Василь Максимів із Верховинщини розповів ІА АСС, як виглядає та у що має бути одягнений справжній гуцул, нащадок опришків. Він носить довге волосся та вуса. Обов’язково бере із собою бартку(сокирку). І вдягається у давній гуцульський стрій щонеділі до церкви. Василь часто ходить пішки горами обов’язково при цьому співає.

Відео можна переглянути тут.Джерело: http://acc.cv.ua/news/chernivtsi/guculske-vesillya-ta-starovinniy-odyag-na-teatralniy-ploschi-proyshov-festival-guculskoyi-kulturi-video-36859.

Scridb filter

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>