Languages

Календар

February 2019
M T W T F S S
« Dec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Ukrainian for beginners

IV Міжнародна студентська науково-практична конференція «Європейський вимір відносин: Україна-Румунія-Молдова»

30 листопада у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розпочала роботу IV Міжнародна студентська науково-практична конференція «Європейський вимір відносин: Україна-Румунія-Молдова», присвячена 100-річчю Буковинського віча. Організатор конференції – Центр румунських студій на базі факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету.
На відкритті проректор Чернівецького національного університету, професор кафедри міжнародних відносин Тамара Марусик від імені ректорату привітала учасників конференції, зазначивши, що сьогоднішня подія доповнює ряд важливих заходів, проведених нещодавно у стінах нашого університету (святкування 100-річчя Буковинського віча, відзначення 150-ої річниці з дня заснування товариства «Просвіта», ХІІ конференція кафедри «Актуальні проблеми зовнішньої політики України» тощо). Це свідчить про активність роботи університету і студентів зокрема. Проректор підкреслила актуальність теми конференції, адже сьогодні як ніколи важливо підтримувати дружні відносини з найближчими сусідами України і Чернівецької області.
Від імені Чернівецької обласної державної адміністрації виступив заступник начальника Управління молоді та спорту Артур Боштан і побажав учасникам плідної роботи, конструктивного діалогу та нових вагомих здобутків, наголосивши, що із свого боку Управління молоді та спорту зажди готове підтримувати молодь.
Декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександр Добржанський підкреслив, що факультет інтенсивно працює із студентами; також наголосив на актуальності теми, адже Україна має давні зв’язки із сусідами, і проблеми, які існували свого часу у цьому векторі, сьогодні перейшли в академічний вимір. Нині дуже важливо вивчати деталі взаємин україно-румуно-молдовських відносин, брати приклад з наших сусідів щодо рішучості у їх європейському виборі. Молодому поколінню слід розвивати європейський підхід до розвитку нашої держави, вивчати особливості цього процесу.
Конференція продовжила роботу в секційних засіданнях: Європейська інтеграція: досвід та перспективи розвитку; Соціально-економічний аспект відносин; Актуальні регіональні проблеми сучасності: аналіз, прогнозування; Транскордонна співпраця України, Румунії, Молдови.
Джерело: http://www.chnu.cv.ua/index.php?page=ua/news&data[5012][id]=10184

Scridb filter

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>