Languages

Календар

May 2021
M T W T F S S
« Sep    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Ukrainian for beginners

Відбулась протокольна зустріч керівників обласної та міської влади з Надзвичайним та Повноважним послом Румунії в Україні паном Крістіану – Леоном – Цуркану

img_026610 листопада голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук провів протокольну зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Румунії в Україні паном Крістіану – Леоном Цуркану, яка відбулась за участі голови обласної ради Івана Мунтяна, Чернівецького міського голови Олексія Каспрука та Генерального Консула Румунії в Чернівцях Елеонори Молдован.
Обговорено питання проведення процесів реформ в Україні, поглиблення партнерського співробітництва між Чернівецькою областю та Румунією, подальшої реалізації спільних інвестиційних проектів, забезпечення прав та свобод румунської національної меншини, зокрема, в освітній сфері.
Олександр Фищук, звертаючись до пана посла, висловив вдячність румунському народу та керівництву держави за підтримку України у складний час. Він зауважив, що Україна вибрала проєвропейський шлях розвитку і готова переймати досвід Румунії у процесах реформування, які нині відбуваються в Україні. Керівник виконавчої влади краю зазначив, що Румунія – важливий стратегічний партнер для Буковини, і завдяки реалізації спільних проектів та програм вдається вирішувати спільні проблеми задля розвитку територій. Зокрема, наразі в області спільно з румунськими партнерами ведеться активна підготовка щодо подальшої участі в програмі прикордонного співробітництва «Румунія – Україна».
«На сьогодні нам цікава низка проектів щодо розбудови автомобільного та залізничного сполучення між Румунією та Україною», – зазначив посадовець.
Також Олександр Фищук наголосив, що на Буковині забезпечуються права та свободи усіх національностей, що проживають на території області, зокрема, румунської. Зауважено, що в області нині жодна румунська школа та садочок не закриті, діти мають право вільно обирати мову навчання.
У свою чергу Надзвичайний та Повноважний посол Румунії в Україні акцентував, що Румунська держава продовжуватиме підтримувати суверенність та незалежність України не лише як країни-сусіда, але й як побратима. І Румунія готова поділитися з Україною як проблемними питаннями, що виникали на шляху реформ, так і знайденими шляхами їх вирішення.
Він також зауважив, що національні меншини відіграють неабияку роль в формуванні держави та народу загалом. «Приємно, що румунська громада Чернівецької області бере активну участь в соціально-економічному житті Буковини», – зазначив пан Крістіан – Леон Цуркану.
Він наголосив на важливості регіональної співпраці, що створює сприятливі умови для розвитку відносин між державами.
Посол Румунії в Україні також підтримав пропозицію голови облдержадміністрації стосовно необхідності розбудови дорожньої інфраструктури і запевнив у сприянні вирішення відповідного питання.
Джерело:http://www.bukoda.gov.ua/news/vidbulas-protokolna-zustrich-kerivnikiv-oblasnoi-ta-miskoi-vladi-z-nadzvichainim-ta-povnovazhni

Scridb filter

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>