|
Прес-конференція "Впровадження висновків громадської експертизи до “Програми підтримки національно-культурних товариств, етнічних громад Чернівецької області та української діаспори на 2010-2012 роки"
8 квітня в конференц-залі Українського Народного Дому в Чернівцях Буковинський центр виборчих технологій провів прес-конференцію на тему: «Впровадження висновків громадської експертизи до “Програми підтримки національно-культурних товариств, етнічних громад Чернівецької області та української діаспори на 2010-2012 роки».
Керівник проекту Ігор Гаврада відзначив, що в цілому в області проект реалізувався успішно, зокрема «обласна держадміністрація пішла нам на зустріч. Вчасно надали всі необхідні для експертизи документи. В інших областях реалізація аналогічних проектів проходила зі скандалами, доходило навіть до судових позовів».
Як зауважив начальник відділу етнополітики управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Ілля Іонець, обласна влада врахувала більшість експертних пропозицій при розробці та затвердженні нової редакції Регіональної програми підтримки національно-культурних товариств та української діаспори. Так, Програмою передбачена розробка транскордонних проектів у рамках Програми співпраці ЄС «Україна-Румунія-Молдова».
Знаний буковинський політолог Ігор Буркут відзначив, що в нашому регіоні проводиться досить кваліфікована етнополітика, примножуються традиції толерантності, нове покоління виховується на прикладах шанобливого ставлення до інших народів. Водночас, на його думку, «мало уваги приділяється малочисельним етнічним групам, зокрема ромам, а також представникам нових національностей, які нещодавно імігрували до нас».
Начальник відділу суспільно-політичного моніторингу управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Тарас Халавка презентував сайт «Буковина толерантна», який створений управлінням внутрішньої політики спільно з громадськими організаціями. Основною метою створення веб-ресурсу є інформування користувачів Інтернету про діяльність органів влади Чернівецької області щодо забезпечення прав національних меншин на освіту, культуру та інформацію; висвітлення етнополітичних процесів у трикутнику Україна – Румунія – Молдова та зокрема, на Буковині і в Бессарабії.
Підбиваючи підсумки, Тетяна Смолдирева відзначила, що «Український Народний Дім став осередком опікування національними меншинами краю, відродження культурного розмаїття Буковини».
Scridb filter
|
Сайт функціонує за фінансового сприяння Програми підтримки національно-культурних товариств, етнічних громад Чернівецької області та української діаспори.
|
дуже цікаво, спасибі