Languages

Календар

December 2021
M T W T F S S
« Sep    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ukrainian for beginners

Коментар Об`єднання українців Росії щодо заяв Міністра закордонних справ України

У зв’язку з виступом міністра закордонних справ України К. Грищенка у Верховній Раді України 18 лютого ц.р. до прес-служби ОУР з численними запитаннями звертаються засоби масової інформації Росії, України та інших країн світу з проханням надати коментар щодо деяких висловлювань міністра стосовно ситуації навколо федеральних українських організацій Російської Федерації та Бібліотеки української літератури в Москві.

Прес-служба уповноважена повідомити наступне.

Зокрема, К. Грищенко заявив: “На жаль, певні претензії російського правосуддя мають юридичні підстави. Зокрема, Об’єднання українців Росії не проводила щорічні збори і відсутні відділення більш ніж у половині суб’єктів РФ, що не дає їй законних підстав вважатися федеральною громадською організацією”. Зазначені твердження є невірними, оскільки статутом ОУР не передбачено проведення ніяких “щорічних зборів”. Вищим органом організації є Конгрес ОУР, який проводився, як і положено, 1 раз на 4 роки, між конгресами постійно діючим керівним органом є Рада ОУР, засідання якої проводилися щорічно. Відділення ОУР створено у 45 регіонах Росії з 83, що, як легко підрахувати, складає 54,22 % від загальної кількості.

Крім того, справжня причина намагання ліквідувати федеральні українські організації була чітко названа міністром закордонних справ РФ С.Лавровим – ведення ними “політичної” діяльності.

Що стосується слів міністра закордонних справ України про створення на нараді у Посольстві України в Москві координаційної ради, яка розпочне підготовчу роботу зі створення нової української організації із загальноросійським статусом, то, як, ми вже неодноразово повідомляли, нові громадські організації згідно з російським законодавством мають створюватися ініціативними групами громадян (фізичними особами), громадськими об’єднаннями, які скликають з’їзд (конференцію) або загальні збори, де затверджується статут громадської організації, формуються її керівні і контрольно-ревізійні органи. ОУР визначило представників до можливої координаційної ради зі створення нової організації (у випадку, якщо виникне така необхідність). Дипломатична активність була б більш доречною у справі захисту і збереження Об’єднання українців Росії, яке існує 19 років і ефективно діє.

К. Грищенко помилився, зазначивши що у Російській Федерації існує 130 українських національно-культурних автономій. Автономія є особливим типом громадського об’єднання; регіональних та місцевих українських автономій в Росії нараховується 22. Крім того працює 77 українських громадських об’єднань загального типу, включаючи регіональні відділення ОУР і юридично зареєстровані організації-члени ОУР. Таким чином, в Російській Федерації зараз функціонує близько 100 українських громадських організацій та федеральна структура – Об’єднання українців Росії.

Не відповідає дійсності твердження міністра і про те, що Бібліотека української літератури в Москві працює у нормальному режимі. Вилучені сервер, вінчестери комп’ютерів, книжки, співробітники не можуть користуватися сучасними інформаційними технологіями, продовжуються їхні допити міліцією, колектив та читачі перебувають у постійній напрузі. Зірвано усталений процес отримування читачами періодичних видань України, що призведе в майбутньому до повного згортання розповсюдження української періодики в Росії.

У виступі міністр ухилився від відповіді на запитання щодо очевидних порушень прав українців Росії – вірних Української православної церкви Київського Патріархату та Української греко-католицької церкви.

Загалом висловлюємо жаль, що для виступу міністру закордонних справ України було підготовлено фактологічно невірні та такі, що вводять в оману народних депутатів України та українську громадськість, відомості.

Об’єднання українців Росії та українські організації Російської Федерації чекають від Міністерства закордонних справ України та Посольства України в РФ не повторювання тенденційної та інспірованої інформації, а реальних кроків на захист національно-культурних прав української громади.

20 лютого 2011 р.
Автор : Прес-служба ОУР

Scridb filter

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>