|
Міжнародний гуцульський фестиваль та “Гуцульська бриндзя” – вже у вересні
2 – 4 вересня у місті Рахів відбудеться XXIII Міжнародний гуцульський фестиваль та ХVI гастрономічний фестиваль-ярмарок “Гуцульська бриндзя”.
Організаторами фестивалю є Рахівське районне товариство Всеукраїнського об’єднання ,,Гуцульщина”, Рахівська районна державна адміністрація, Рахівська районна рада, Всеукраїнське товариство ,,Гуцульщина”. Захід проводиться за підтримки Міністерства культури України, Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної ради, управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації.
Учасники дійства змагатимуться за першість на семи сценах у декількох жанрах: пісенному, музичному, театральному, хореографічному. Гуцульські райони представлять для участі колективи, основу репертуару яких складають співанки, коломийки, пісні і танці, драматичні твори, сюжети відеофільмів з життя гуцулів.
У рамках міжнародного фестивалю відбудеться і ХVI гастрономічний фестиваль-ярмарок “Гуцульська бриндзя”, який проводять у місті Рахів щороку, у першу неділю вересня. Це свято повернення вівчарів з полонин додому. Фестиваль демонструє справжні традиції гуцулів-полонинників – їх побут, ремесло, культуру, гостинність і здобутки.
У програмі свята виступи запрошених зірок української естради та професійних колективів:
– Заслужений академічний Закарпатський народний хор;
– Івано-Франківський національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю “Гуцулія”;
– Народний артист України Василь Зінкевич;
– Заслужений артист України Василь Данилюк;
– Народний артист України Степан Гіга;
– Народна артистка України Лілія Сандулеса;
– Василь Мельникович “Гуцул-Хуліган”;
– Заслужений артист України Андрій Князь.
Хедлайнер фестивалю транскарпатський етно-денс Luiku (засновник гурту, вокаліт гурту Dazzle Dreams) – запальний денс у стилі world music із живими інструментами. Це мікс кількох музичних культур транскарпатського регіону: української, турецької, польської, угорської, румунської та балканського краю.
Конкурсна програма фестивалю проводиться за такими номінаціями:
Пісенний жанр: вокальні ансамблі, солісти, дуети, тріо, квартети, хорові колективи(місце проведення – Рахівська дитяча музична школа);
Естрадний жанр:ВІА, виконавці естрадної пісні(місце проведення – Рахівський районний будинок культури)
Фольклорний жанр: фольклорні колективи, театри фольклору, виконавці гуцульської співанки, коломийки(місце проведення – амфітеатр ,,Буркут”);
Музичний жанр: оркестри народних інструментів,троїсті музики,солісти-інструменталісти(місце проведення – зала Рахівської районна державної адміністрації);
Театральне мистецтво: аматорські театри, художнє поетичне слово, автентично-фольклорні розповіді, гумор і сатира (місце проведення – Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1);
Хореографічне мистецтво: народні гуцульські танці, танцювальні пари та окремі виконавці обрядових гуцульських танців, автентичних рухів та прадавніх дійств (місце проведення – амфітеатр ,,Буркут”);
Кіно – фото мистецтво:фотографії та відеофільми про збережені прадавні звичаї, призабуте мистецтво, визнаних людей Гуцульщини.
Окрім мистецьких колективів кожен район представить виставку народних умільців, щоб показати кращі надбання краю у вишивці, різьбі по дереву, ткацтві та інших жанрах прикладного мистецтва, а також у кіно-фото мистецтві (місце проведення – площа передРахівським районним будинком культури).
У рамках свята бриндзі села, селища і місто Рахів змагатимуться в номінаціях:
– краща громада Рахівщини;
– найкращі газда і газдиня садиби;
– народно-музичне мистецтво;
– роботи народних умільців;
– кращий ватаг;
– найкраща продукція вівчарства;
– найсмачніші гуцульські страви.
Участь у фестивалі візьмуть делегації з країн Європи: Румунії, Угорщини, Словаччини, Польщі, Литви, Білорусії, Німеччини.
Окрім того, 02 вересня в рамках Фестивалю проведуть науково-практичну конференцію за участю науковців, практиків, зацікавлених офіційних представників влади та громадських організацій Євросоюзу, країн ближнього зарубіжжя з проблемних питань транскордонного співробітництва та інвестиційної підтримки Гуцульського регіону, в тому числі розвитку туризму та рекреації. Тема конференції: ,,Екологічні та соціально-економічні аспекти розвитку прикордонних територій Мараморощини”.
Міжнародний гуцульський фестиваль – це фольклорно-етнографічний захід, який проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини. Традиційно відбувається у восьми районах Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областей, а саме: Путильському, Вижницькому, Яремчанському, Верховинському, Надвірнянському, Коломийському, Косівському і Рахівському.
Вперше гостей зустрічала Верховина у 1991 році.
Минулого року захід проводили у м. Надвірна, що на Івано-Франківщині.
Гуцульська Рахівщина прийматиме гостей вже вчетверте, і передасть естафету Коломиї, яка прийматиме гостей у 2017 році.
На фестивалі кожен гість зможе скуштувати страви смачної гуцульської кухні, заспівати коломийку, станцювати ,,Аркан” і просто чудово провести час!
Джерело: http://www.bukoda.gov.ua/news/mizhnarodnii-gutsulskii-festival-ta-gutsulska-brindzya-vzhe-u-veresni
Scridb filter
|
Сайт функціонує за фінансового сприяння Програми підтримки національно-культурних товариств, етнічних громад Чернівецької області та української діаспори.
|
Leave a Reply