Міжнародний XI конкурс знавців української мови імені Петра Яцика перебуває під загрозою зриву через те, що міністерство освіти й науки України «одноосібно вийшло з числа організаторів конкурсу». Про це повідомив Михайло Слабошпицький, співголова координаційної ради конкурсу, виконавчий директор Ліги українських меценатів.
«Я три тижні не міг потрапити на прийом до відповідальних осіб міністерства освіти — директора інституту інноваційних технологій і змісту освіти пана Удода, його заступника пана Завалевського. Але вони мене уникали і жодної офіційної відповіді на мої запити не надходило. І станом на сьогодні, схоже на те, що конкурс Петра Яцика цього року не відбудеться. Ми не можемо нічого робити без відповідного наказу міністерства освіти», — стверджує Слабошпицький.
Оскільки конкурс, традиційно, переважно фінансувався благодійниками й українською діаспорою, то за наявності відповідного наказу Міносвіти, Ліга український меценатів та Координаційна рада конкурсу знайшла б можливості провести конкурс самостійно.
Сьогодні в газетах «Літературна Україна» та «Слово просвіти» опублікований відкритий лист до міністра освіти Дмитра Табачника із вимогою пояснити ситуацію з проведенням конкурсу імені Петра Яцика.
«Тиждень тому цього листа зареєстрували у канцелярії міністра освіти, але оскільки відповіді так і не отримали, то вирішили його опублікувати», — розповів співголова координаційної ради конкурсу.
Конкурс знавців української мови проводиться з 2000 року і триває з листопада по березень. Його засновником став відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження Петро Яцик. Усі 10 років конкурс проводився Освітньою фундацією Яцика, Лігою українських меценатів, за участю Міністерства освіти і науки України, із залученням центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також громадськості.
Загальний бюджет конкурсу становить приблизно 600 тисяч гривень, а з державного бюджету оплачувалася лише оренда театру імені Івана Франка для проведення урочистої завершальної церемонії.
Щороку в конкурсі брали участь до 5 мільйонів школярів — від 2 до 11 класів, а також студенти. Переможці отримували грошові премії та подарунки.
Мета конкурсу — сприяння утвердженню української мови, піднесення її престижу серед учнівської та студентської молоді, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу.
Окрім України, конкурс проходив ще у 27 країнах світу.
За матеріалами Радіо Свобода
Scridb filter
Leave a Reply