Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» розпочало реалізацію проекту «Створення бази даних населених пунктів з компактним проживанням ромського населення в Чернівецькій області».
Першим заходом в рамках проекту 31 січня відбувся круглий стіл «Соціалізація ромської громади на Буковині», в якому взяли участь громадські діячі, журналісти та науковці краю.
Як відзначив голова Товариства В.Старик, «роми на Буковині мають давні традиції та розвинену культуру. В австрійський час, завдяки зусиллям держави, значна частина буковинських ромів змогла соціалізуватись. Яскравим прикладом чого може служити фото військовослужбовців-циганів (ромів), зроблене в 1905 р. з нагоди 200-літнього ювілею 41-го піхотного полку, а також наявність численних елементів ромської культури в українській та румунській народній творчості краю. По іншому склалася бессарабських ромів, яким так і не вдалось повноцінно інтегруватися в суспільство».
Консультант проекту, аспірант Одеського регіонального інституту державного укравління НАДУ при Президентові України Т.Халавка зауважив, що за даними перепису населення 2001 року в Чернівецькій області зафіксовано всього 97 ромів. Натомість неофіційні дані засвідчують, що тільки в Глибоцькому та Сторожинецькому районах проживають близько 2 тисяч ромів. Зважаючи, що роми компактно проживають і в інших районах, ромська громада в нашій області має всі шанси увійти до п’ятірки найбільш чисельних громад Буковини. В той же час, згідно з останніми опитуваннями, проведеними кафедрою політології ЧНУ, засвідчили наявність певних елементів нетерпимості до ромської громади з боку значної частини представників інших громад краюта існування негатичних стереотипів стосовно ромів.
Основною метою проекту є встановлення місць компактного проживання ромів. З цією метою Товаристом надіслано інформаційні запити до всіх міських та сільських рад області. Проектом також передбачено видання Довідника соціалізації ромів, до якого увійдуть нормативно-правові документи, а також інформація про проекти міжнародних організацій, які працюють в напрямку інтеграції ромів в суспільство.
проект реалізується за підтримки Європейського партнерства заради демократії.
Leave a Reply