Languages

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Ukrainian for beginners

У Чернівцях відбулося великоднє мистецьке дійство «Христос Воскрес! Воскресне Україна»

18 квітня, у Чернівецькому обласному музеї архітектури та побуту відбулося мистецьке дійство «Христос Воскрес! Воскресне Україна», котре уже за хорошою традицією збирає гостей з усієї Буковини на спільне свято народного звичаю.
Як повідомляє кореспондент БукІнфо, традиційні великодні звичаї та обряди (розписування яєць, «вливанка», танцювальні ігри з крашанками тощо) були представлені у контексті живого звичаю, саме у такому вигляді, в якому вони побутують в тому чи іншому регіоні у наш час. Проте можна було почути і рідкісні пісні (величання Жельмана, до прикладу), котрі були поширені на території Буковини та Галичини сто і більше років тому.

У святі взяли участь 22 різножанрові художні колективи, котрі представили хореографічні та вокальні номери великодньо-весняної тематики. Також у рамках заходу відбулася соціально-культурна акція «Село на нашій Україні – неначе писанка…», під час якої клубні заклади, аматорські колективи народної творчості, майстри народного мистецтва, працівники бібліотек та представники культурологічних товариств, християнських церков Волоківської об’єднаної територіальної громади (села Волока, Грушівка, Валя Кузьмина) Глибоцького району презентували свою малу батьківщину.
«Якщо Волока славиться своїми костюмами, Валя Кузьмина є принадою для туриста, то не всі знають, що у цих селах також чудова творча молодь, справжні патріоти Буковини, котрі займаються у хореографічних колективах, оркестрах, прославляють свій рід так, як належиться талановитим людям. Здається, що саме над нашим краєм зорі яскравіші, а солов’ї співають мелодійніше, бо це – наш рідний край», – ось так поетично зізналися у любові до своїх сіл жителі Волоківської об’єднаної територіальної громади.
Ще одна цікавинка дійства – виставки творів народних майстрів, де можна було не тільки переглянути оригінальні роботи, але і поспілкуватися щодо секретів самої технології.
Також усі охочі мали змогу помилуватися виставкою великодніх писанок «Писанкова царинка», інсталяцією з покрівців великодніх кошиків та посмакувати кращими стравами буковинської кухні.
Один із фінальних акордів свята став водночас кульмінаційним: у фіналі величального танцю на славу України усі на сцені випустили у небо голубів як символ миру та Божої благодаті.
В українській культурі саме з Великоднем та писанкою символічно пов’язують тему національно-патріотичного відродження, воскресіння нації. Адже писанка є втіленням цілісності, неподільності, а світле свято Воскресіння Христового уособлює всеперемагаюче світло. Тож назва «Христос Воскрес! Воскресне Україна» прочитується доволі прозоро: це віра в свою країну, в її світле майбутнє, і це щире побажання їй миру.
Організаторами заходу виступили управління культури Чернівецької облдержадміністрації, учбово-методичний центр культури Буковини та Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту.Джерело: http://www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=91020

Scridb filter

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>