Languages

Календар

September 2018
M T W T F S S
« Aug    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ukrainian for beginners

Огризко: Угорщина і Румунія незадоволені законом “Про освіту”, адже досі ми фактично своїм коштом готували для них фахівців

Огризко: Ми протягом багатьох років робили вигляд, ніби на питання мови можна взагалі не звертати уваги Фото : 112 канал
Невдоволення Угорщини та Румунії ухваленим Верховною Радою законом “Про освіту”, який розширює вживання української мови в навчальних закладах, є безпідставним. Про це в коментарі виданню “ГОРДОН” заявив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
“Питання мови завжди дуже чутливе. Нервова реакція наших сусідів на ухвалений Верховною Радою закон подиву не викликає, але вона безпідставна. Річ у тім, що ми протягом багатьох років робили вигляд, ніби на питання мови взагалі можна не звертати уваги. І нарешті вперше за довгий час здійснено спробу врегулювати події у сфері освіти. На мій погляд, у законі все прописано більше ніж просто коректно й відповідно до норм міжнародних документів, підписантом яких є Україна”, – зазначив Огризко.
Він акцентував, що навчаючи громадян України іноземними мовами, українська сторона фактично готувала фахівців для сусідніх держав.
“Угорщина і Румунія незадоволені законом “Про освіту”, адже досі ми фактично своїм коштом готували для них фахівців. Досягаючи певного віку, вони вільно їхали в ці країни. До того ж у цих людей зазвичай на руках два паспорти. Це абсурд, якому потрібно було покласти край. Ухвалений закон саме це і робить. Усі громадяни України повинні на достатньому рівні володіти державною мовою. А створення якихось національних гетто для окремих категорій наших громадян не сприяє їхній інтеграції в українське суспільство”, – наголосив співрозмовник.
За його словами, група іноземних політиків, використовуючи цю тему, намагаються підвищити свій рейтинг.
“Невдоволення наших сусідів абсолютно безпідставне. Воно свідчить лише про те, що деякі іноземні політики намагаються зіграти на цій темі й заробити якісь бали для власного рейтингу. Але про жодне порушення прав національних меншин і мови бути не може. Думаю, коли президент підпише цей закон, МЗС України зробить відповідні заяви щодо цього. Повторюся, закон відповідає всім нормам міжнародного права”, – резюмував Огризко.


5 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект №3491-д “Про освіту”.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту, посаду освітнього омбудсмена і передбачає, що оклад педагогів залежатиме від підсумків їхньої сертифікації. Також розширено вживання української мови у сфері освіти.
“Підхід, який там закладений, такий, що дошкільна і початкова освіта здобувається рідною мовою. Під час навчання в початковій школі великий натиск іде на оволодіння державною мовою. Починаючи з базової освіти, ми здійснюємо навчання українською мовою”, – сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
В Угорщині заявили, що закон “Про освіту”, ухвалений Верховною Радою, “повністю суперечить Конституції”.
МЗС Румунії висловило занепокоєння законом через мовну статтю.

Джерело: Гордон

Scridb filter

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>